Truputis istorijos…

Kaip ir daugelis svarbių dalykų gyvenime, viskas prasideda nuo nedidelio atsitiktinumo. 2004 metais slidinėjant kalnuose smagioje kompanijoje, bendros vakarienės metu kažkas užvedė šneką apie verslų valdymą, apie skirtingus požiūrius į tą patį klausimą ir netyčia ore pakibo kažkieno ištarta frazė „apribojimų teorija“. Kilo diskusija, aptarinėjimas, įvairios nuomonės. Kiek vėliau buvo pereita prie kitos temos, bet „apribojimų teorija“ liko galvoje. Ne todėl, kad pavadinimas išskirtinis, bet todėl kad apie ją diskutuojantys vartojo neįprastus terminus, bet paprastus žodžius ir nors apie TOC (apribojimų teorija angl.“Theory Of Constraints“) buvau visiškai nieko negirdėjęs, tačiau viskas ką diskutavo kolegos buvo aišku, ypatingai logiška ir paprasta. Tai ir „užkabino“.

Sekantis atsitiktinumas, kad 2005 metais Vilniuje TOC Goldratt Schools organizavo mokymus. Gero draugo Vitalijaus Čičiškino dėka apie ją sužinojau ir pakliuvau mokytis. Patekau į nuostabių mokytojų Oded Kohen ir Jelenos Fedurko rankas, su kuriais aktyvius ryšius palaikome iki šiandien.

Paskutinis atsitiktinumas atvedęs iki atsargų valdymo, tai pirmasis TOC projektas, kuriame dalyvavome keturi „švieži“ TOC konsultantai: Darius, Vitalijus, Audrius ir aš.

Vienas mūsų apsiėmė vadovauti projektui, kitas – užsiimti pardavimais projekte, trečias – stebėti projekto finansinius rezultatus, na o man, kaip paskutiniam, teko tai kas liko – atsargų valdymas. Taip paprastai ir įvyko posūkis į atsargų valdymą, kuris nulėmė visą likusį gyvenimą. Tiesa, tuo metu aš to net neįtariau.

Antras projektas, trečias, ketvirtas… Mėginome įvairius atsargų valdymo IT sprendimus iš viso pasaulio, bet galop, gal po penkto karto, tapo aišku, kad visi jie turi ir pliusų, ir minusų, tačiau didžiausia problema buvo ta, kad Lietuvos ir aplinkui esančioms rinkoms jie buvo ženkliai per brangūs.

…Senos pažintys su IT kompanijomis ir vieną 2007 rugjūčio mėnesio dieną, tris mėnesius nešiotas naujagimis – STOCK-M, ima valdyti nedidelio baldų fabrikėlio žaliavų sandėlį. Po to seka dar viena -kita gamybinė įmonė, po to pirmas distributorius ir pirmasis užsienio kontraktas. Prasidėjęs nuo gamybos ilgainiui STOCK-M, vis labiau ir labiau artėjo prie prekybininkų. Šiandien gamybininkai sudaro tik 10% projektų, dar apie 20…30% – distributoriai ir didmeninikai, o pagrindinė dalis – mažmeninės prekybos tinklai. Nuo pačių mažiausių turinčių vieną prekybos tašką iki nacionalinio dydžio.

Šiandien jau ir mane patį maloniai stebina artėjantį prie šimto klientų logotipų sąrašas, mūsų sistemos diegimų geografijos žemėlapis. Kartais mūsų klausia: „kas padėjo užaugti, pergyventi pasaulines krizes ir sėkmingai klestėti?“

Manau,  kad pagrindinis dalykas, tai žmonės ir TOC. Sakydamas TOC turiu galvoje, ne tik jos pateikiamus instrumentus, bet ir TOC bendruomenę. O ypač pasikeitusį supančio pasaulio suvokimą: viskas yra paprasta; ieškok priežasties, o ne spręsk pasekmę; visi žmonės yra geri ir t.t.

Šiuo laišku taip pat noriu padėkoti visiems mūsų kelyje sutiktiem žmonėms, kurie sąmoningai ir net nesąmoningai prisidėjo prie mūsų sėkmės. Ačiū jums visiems, brangieji!

Giedrius Balnys

(UAB „StockM“ kompanijos įkūrėjas)

STOCKM
STOCK-M CONSULTING
TOC SPRENDIMAI
FORTIS-SOLUTIONS

Kontaktai

Užduokite mums klausimus, susijusius su STOCK-M sistemos vystymu, diegimu ir aptarnavimu

UAB StockM
 Kaštonų g. 24A, Giraitės k., Kauno raj., LT-54309

Įmonės kodas: 301644556

PVM mokėtojo kodas: LT100003985813

Banko sąskaita: LT217300010106987671
AB „Swedbank“, banko kodas: 73000

tel. +370 618 39255